aktualności

news

2017-06-14 11:18:10

KOMAR – ŚMIERTELNY WRÓG CZŁOWIEKA

„Discovery jest specjalistą w podejmowaniu tematu problemów globalnych i przedstawiania ich skutków oddziaływujących na jednostki i lokalne społeczności” - mówi Rich Ross, dyrektor grupy, Discovery, Animal Planet, Science Channel i Velocity. „Rozprzestrzenienie się chorób przenoszonych przez komary do miejsc, w których dotychczas nie występowały może radykalnie zmienić nasz świat. MOSQUITO rzuca światło na tę kwestię, która w szybkim tempie staje się rzeczywistością dla coraz większej liczby osób, oferując widzom narzędzie do zrozumienia i przygotowania się na nową rzeczywistość” – dodaje Rich Ross.

„Przez ponad 30 lat misją Discovery było rozpalanie ciekawości widzów, prowokowanie do dialogu i zachęcanie do działania w krytycznych kwestiach” - twierdzi David Zaslav, prezes i dyrektor generalny Discovery Communications. 

 

W filmie MOSQUITO zobaczymy wypowiedzi czołowych ekspertów i przedsiębiorców takich jak Bill Gates, który poprzez fundację Billa i Melindy Gates (Bill & Melinda Gates Foundation) wspiera finansowo walkę z chorobami nękającymi Trzeci Świat (np. malaria). Według Gates’a stosunek środków niezbędnych do zwalczenia epidemii do liczby jej ofiar śmiertelnych sprawia, że ta kwestia stała się priorytetem na skalę światową.

 

Twórcy filmu dokumentalnego prezentują materiały nakręcone na czterech kontynentach, w tym rozmowy z ekspertami i analizę zjawiska światowych pandemii. Pokazują także dlaczego powinniśmy dążyć do ograniczenia populacji tych groźnych owadów. Poznamy biologię komarów, ich niezwykłe zdolności adaptacyjne i metody, którymi można je pokonać — metody równie skuteczne, co kontrowersyjne. Autorzy dokumentu stawiają również ważne pytanie: czy jesteśmy w stanie przewidzieć, co się stanie, gdy ludzkość zacznie się bawić w Boga? Premiera filmu w czwartek 6 lipca, o godzinie 22:00 tylko na Discovery Channel.